Interpretacja musi pozostawić pacjentowi
przestrzeń na to, żeby sam był sobą zaskoczony (…)
i zaczął sam dla siebie zauważać kim jest

Michael Parsons

Wykłady Otwarte

PTPP organizuje wykłady otwarte dla terapeutów i psychologów, którzy są zainteresowani teorią i praktyką psychoanalityczną. Autorami referatów są psychoterapeuci psychoanalityczni i psychoanalitycy. Po wykładzie odbywa się dyskusja.

Przygotowywana jest również propozycja wykładów na tematy dotyczące sztuki, literatury, filmu oraz zagadnień społecznych widzianych z perspektywy psychoanalitycznej, skierowana do wszystkich zainteresowanych psychoanalitycznym myśleniem.

Organizacja wykładów otwartych:

Beata Drychta  zarzad@ptpp.pl


 • AKTUALNOŚCIOpen or Close

  Platforma ZOOM – godz. 20.15

  „Adagio for Strings i śpiew słowika. Pamięci Esther Bick. O psychoanalizie okołoporodowej”

  Wykład poprowadzi Anna Faber

   

  W referacie jest wspomnienie Pani Tustin:

  Dr Andrzej Gardziel z Krakowa tak wspomina tamte wydarzenia: „Wiosną 1986 odbywałem miesięczny staż w Maudsley Hospital w Londynie pod opieką dr Petera Hobsona. Najważniejszym dla mnie celem tego stażu było poznanie metod psychoterapii dzieci autystycznych. Szczególnie owocne okazało się spotkanie z Frances Tustin, które pozwoliło mi zrozumieć sens psychoanalitycznego podejścia do autyzmu dziecięcego. Frances Tustin zaproponowała mi nawiązanie kontaktu z Didier Houzelem, profesorem psychiatrii dziecięcej i członkiem Paryskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

  Anna Faber, superwizorka i terapeutka treningowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, psychotraumatolog certyfikowana przy Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Monachium. Przez 10 lat współprowadziła pionierski w Polsce projekt opieki okołoporodowej i psychoterapii niemowląt i ich rodziców „Początek w Rodzinie”, realizowany w szpitalu PCK w Gdyni i ambulatorium w Sopocie.

   


  Platforma ZOOM – godz. 20.15

  Tytuł wykładu podamy w terminie późniejszym

  Wykład poprowadzi Lech Kalita


Archiwum