Interpretacja musi pozostawić pacjentowi
przestrzeń na to, żeby sam był sobą zaskoczony (…)
i zaczął sam dla siebie zauważać kim jest

Michael Parsons

FILM NA KOZETCE. Kino i psychoanaliza.

Cykl projekcji i dyskusji, które odbywają się od listopada 2013 roku w Trójmieście. Każde spotkanie zorganizowane jest wokół innego obrazu filmowego i dotyczy istotnego społecznie zagadnienia, które analizowane jest w czasie spotkania w oparciu o myślenie psychoanalityczne.

Głównym celem projektu jest nawiązanie głębokiego dialogu z publicznością oraz zaproszonymi gośćmi – psychoterapeutami psychoanalitycznymi, psychoanalitykami oraz specjalistami z różnych dziedzin kultury. Chcielibyśmy, aby nasze spotkania stały się miejscem ożywczych dyskusji, interdyscyplinarną przestrzenią wolnego myślenia, która pozwoli skupić się na tym co wyparte, ukryte, czy też zapomniane w ludzkim doświadczeniu.

Organizatorami projektu są terapeuci z Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Teatr na Plaży w Sopocie. W skład organizatorów wchodzą: Joanna Prendota, Magdalena Żylicz, Justyna Świerczyńska, Grażyna Zajder oraz Janusz Prendota odpowiedzialny za oprawę graficzną oraz newsletter.

 

Spotkania odbywają raz miesiącu w siedzibie Teatru na Plaży, Al. Mamuszki 2 w Sopocie.

Cena biletu: 14 zł.

 

Adres strony na facebooku: https://www.facebook.com/Film-na-kozetce-680275761984409/

Kontakt: filmnakozetce@gmail.com


Archiwum projekcji