Interpretacja musi pozostawić pacjentowi
przestrzeń na to, żeby sam był sobą zaskoczony (…)
i zaczął sam dla siebie zauważać kim jest

Michael Parsons

Program ośrodków stażowych rekomendowanych przez PTPP

Zdając sobie sprawę z tego, że odbywanie staży klinicznych jest niezwykle ważnym, ale i trudnym elementem szkolenia psychoterapeutów, Zarząd PTPP postanowił rozpocząć zbieranie informacji na temat placówek służby zdrowia, które takie staże naszym kandydatom umożliwiają.

Postanowiliśmy przyjąć możliwie proste proceduralnie rozwiązanie – prosząc superwizorów naszego Towarzystwa o rekomendowanie placówek, z którymi współpracują, a które rozwijają kulturę myślenia psychoanalitycznego w ramach publicznej służby zdrowia i są gotowe umożliwić odbywanie stażu osobom szkolącym się w tej metodzie.

Liczymy na Państwa udział w poszerzaniu tej listy. Prosimy o zgłoszenia kolejnych miejsc (potrzebna jest rekomendacja superwizora PTPP i prośba o umieszczenie na naszej liście wyrażona przez osobę kierującą daną placówką).

W imieniu Zarządu PTPP

Edyta Biernacka


Ośrodek Psychoterapii Meandra

ul. Kujawska 53/1

15-548 Białystok


Ośrodek składa się z Poradni Psychologicznej, Poradni leczenia Nerwic i Oddziału Dziennego Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. Pracuje w nim 3 lekarzy, psycholog kliniczny i 12 terapeutów pracujących w różnych modalnościach. Kilka osób w zespole szkoli się analitycznie, natomiast część zespołu pracuje w innych podejściach. Wiodącym podejściem w pracy jest podejście analityczne. Ośrodek objęty jest comiesięczną superwizją P. Dworczyka.


Sebastian Kiercel

dr n.med. Dorota Chmielewska

 


Piotr Dworczyk


Sebastian Kiercel

tel. 502 409 465


Zakład Psychiatryczny w Sieniawce należący do Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu

ul. Rolnicza 25

59-921 Sieniawka


Zakład  zawiera Oddiał Psychiatryczny, 3 Oddziały Opiekuńczo Lecznicze, Oddział Leczenia Uzależnień oraz Poradnię Zdrowia Psychicznego.


Ordynator lek.med.Natasza Hładuń specjalista psychiatra, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży


Katarzyna Jarosz


692  401 341


Oddział Leczenia Nerwic Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego

Wybrzeże Conrada Korzeniowskiego 18

50-226 Wrocław


Ośrodek prowadzi 12-tygodniowe turnusy psychoterapii grupowej w dwóch równoległych w 10-14 osobowych grupach zamkniętych . Grupy prowadzone są przez terapeutów o orientacji psychodynamicznej, w tym szkolących się psychoanalitycznie. Odział pozostaje pod stałą cotygodniową superwizją: dr J.A.Beszłeja (superwizora PTP)oraz Krzysztofa Srebrnego.


dr med. Joanna Mazurek


Krzysztof Srebrny


Joanna  Mazurek

tel. 601 587 813


Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic szpital specjalistycznego im. Babińskiego w Krakowie

ul. Józefa Babińskiego 29

Kraków


OLZO i N  dysponuje 35 miejscami dla pacjentów leczonych w trybie stacjonarnym. Jest jednostką specjalistyczną, zajmująca się leczeniem tzw. specyficznych zaburzeń osobowości, w głównej mierze tych, których  patologia dotyczy struktury charakteru.  Przyjmuje do leczenia kobiety i mężczyzn po 18 r.ż. Leczenie na oddziale trwa 24 tygodnie. Głównymi metodami leczenia są indywidualna psychoterapia psychoanalityczna, analitycznie zorientowana psychoterapia grupowa, społeczność terapeutyczna.


lek med. specjalista psychiatra Ewa Niezgoda


Edyta Biernacka


Halina Ożóg – pielęgniarka oddziałowa

tel. 12 65 24 317