Szanowni Państwo,
Z radością zapraszamy 4 grudnia o 20.15 do siedziby PTPP na promocję książki „Siblings: Envy and Rivalry, Coexistence and Concern” (Rodzeństwo: zawiść i rywalizacja, współistnienie i troska”), wydanej w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Karnac w ramach serii prezentującej teksty z konferencji EFPP. Nasza książka zawiera wybrane teksty wystąpień z konferencji EFPP/PTPP, która miała miejsce w Krakowie w 2011 roku i była poświęcona problematyce rodzeństwa w psychoanalizie. Jest zbiorem dwudziestu wystąpień, w tym pięciu polskich autorów:
Ewy Bąk,
Anny Faber,
Lecha Kality,
Joanny Skowrońskiej,
Agnieszki Topolewskiej.
Anna Faber, Lech Kalita i Agnieszka Topolewska są terapeutami analitycznymi i członkami zwyczajnymi PTPP. Ewa Bąk i Joanna Skowrońska są analityczkami grupowymi i terapeutkami Instytutu Analizy Grupowej Rasztów.
Promocja książki będzie połączona z krótkimi wystąpieniami omawiającymi współczesne podejście do tematyki rodzeństwa w psychoanalizie przygotowanymi przez redaktorki książki, polscy autorzy opowiedzą o swoich tekstach. Chętnie podzielimy się też naszym doświadczeniem związanym z redagowaniem naukowej książki z dziedziny psychoanalizy.
Na miejscu będzie możliwość zakupienia książek. Zapraszamy!

Zespół redakcyjny w składzie:
Beata Maciejewska-Sobczak
Katarzyna Skrzypek
Zuzanna Stadnicka-Dmitriew