Zapraszamy na najbliższe OTwARTe Filmowe Spotkania z Psychoanalizą w Poznaniu

Spotkanie wokół filmu „ROMA” Alfonso Cuarona odbędzie się 24 lutego (niedziela) o godz. 11 w CharlieMonroe Kino Malta, przy ulicy Rybaki 6A.

Spotkanie poprowadzą Michał Mocek – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny oraz dr hab. Katarzyna Zagórska – adiunkt w Zakładzie Retoryki Instytutu Filologii Polskiej UAM.

„Roma” to film piękny praktycznie pod każdym względem. Realizacja zapiera dech w piersiach. Niezwykłe jest autorskie podejście reżysera, który uzewnętrznia się za pomocą sztuki w sposób charakterystyczny raczej dla literatów niż współczesnych filmowców. Prezentując nam losy rodziny z klasy średniej, zamieszkującej tytułową meksykańską dzielnicę, odsłania motywy, które w dzieciństwie wpłynęły na późniejszą artystyczną twórczość reżysera. Część wydarzeń obserwujemy z perspektywy dzieci, inne widzimy oczami służącej należącej do klasy niższej. Chaos społeczny, nietolerancja, miłość, solidarność, strata, ból, śmierć – wraz z reżyserem i bohaterami Romy doświadczamy powyższych, Mało znana w Polsce „Roma” od czasu swojej premiery zdobyła 158 nagród, drugie tyle nominacji, w tym 10 do tegorocznego Oscara.

Partnerami spotkania są: Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej, Ośrodek Psychoterapii i Myśli Psychoanaliycznej oraz CharlieMonroe Kino Malta

Zapraszamy!