Zapraszamy na interdyscyplinarne seminarium z cyklu Literatura i Psychoanaliza. Miejsce Spotkań. Najbliższe, 18 stycznia (piątek) 2019 r. poświęcimy dyskusji wokół powieści George’a Saundersa „Lincoln w Bardo”.

Spotkanie poprowadzą: Borys Szumański – literaturoznawca i przekładoznawca, doktorant na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, oraz Michał Mocek – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
Mijesce: Sala Klubu Profesorskiego (przy bibliotece), ul. Fredry 10, Poznań.

Pewnego zimowego dnia śmierć zabierze chłopca imieniem Willie, ukochanego synka prezydenta Lincolna. Żałoba rodziców przybierze różne formy. Matka zamknie się w sobie. Ojciec rozpocznie conocne wędrówki do grobowca. Rozdarty między rozpaczą po stracie syna a odpowiedzialnością za kraj i obywateli, chce trwać w złudzeniu, że dziecko wciąż jest z nim. Wzajemna miłość przyciąga ich do siebie, ale czy możliwe stanie się spotkanie? Obaj staną wobec bolesnych dylematów. Jak żyć po śmierci tych, których kochaliśmy? Jak odejść i zostawić na ziemi ukochane osoby?

Seminarium ma charakter otwarty. Osoby chcące wziąć w nim udział proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres: michal.mocek@vp.pl lub borys.szumanski@gmail.com.

Cykl seminarium został zorganizowany we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej oraz objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej
Link: https://www.facebook.com/events/1201081650050332/