Zapraszamy na interdyscyplinarne seminarium z cyklu Literatura i Psychoanaliza. Miejsce Spotkań, które odbędzie się w piątek 7 czerwca o godz. 18.30. Najbliższe, kończące drugi cykl, spotkanie poświęcimy dyskusji wokół powieści Dazai Osamu „ZMIERZCH”.

Spotkanie poprowadzą: Borys Szumański – literaturoznawca i przekładoznawca, doktorant na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, oraz Michał Mocek – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

„Zmierzch” to opowieść o poszukiwaniu siebie w świecie wywróconym do góry nogami. To poetycka i przejmująca historia ludzi, którzy próbują jakoś funkcjonować, szukając swojej formy buntu. Pełne symbolicznych retrospekcji, przetykane fragmentami intymnych listów i dzienników obrazy z życia na tle przemian, jakie po przegranej wojnie zachodziły w japońskim społeczeństwie.

Mijesce: Sala Klubu Profesorskiego (przy bibliotece), ul. Fredry 10, Poznań

Seminarium ma charakter otwarty. Osoby chcące wziąć w nim udział proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres: michal.mocek@vp.pl lub borys.szumanski@gmail.com.

Cykl seminarium został zorganizowany we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej oraz objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.